28 mar 2022

Konferencja KFON w Szczecinie (24-26.03.2022)

Członkowie KFON co roku spotykają się na konferencji organizowanej w różnych miejscach Polski. W tym roku Małgorzata Kurpiewska zaprosiła nas do swojego rodzinnego Szczecina! Były to trzy intensywne dni wypełnione pracą oraz nadrabianiem zaległości towarzyskich, zaniedbanych przez okres pandemii.

✅ Nasze spotkanie rozpoczęło się obradami Walnego Zebrania. Ze względu na okres pandemii i możliwość organizowania posiedzeń wyłącznie w formule online w ubiegłym roku zdecydowano o przedłużeniu kadencji Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Zgodnie z ustaleniami z tamtego czasu  organy te podały się do dymisji, więc pierwszym zadaniem tegorocznego Zebrania było wybranie nowych członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej.  Ustępująca Prezes, Ewa Piątek, przygotowała piękne statuetki dla wszystkich dotychczasowych członków Zarządu w podziękowaniu za współpracę. Wieczór pierwszego dnia konferencji zakończyliśmy w kultowej restauracji “U Wyszaka”.

✅ piątek 25 marca to przede wszystkim rewelacyjne warsztaty “Dyrektor szkoły jako menedżer dyrektywny lub rozwojowy. Agile w oświacie” prowadzone przez certyfikowaną trenerkę biznesu i trenerkę Stylów Myślenia FRIS, Elżbietę Stelmach. Warsztaty odbyły się w pięknej scenerii sali Akademii Sztuki – w połączeniu z wieczornym wyjściem na koncert do Filharmonii mieliśmy zapewniony ogrom wrażeń i dla duszy, i dla umysłu!

✅ również w piątek  Zarząd wybrał swoje władze. Oto pełny skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej:

➡️➡️ZARZĄD

Magdalena Wontek –

prezes

Jolanta Węglowska – wiceprezes

Izabella Gorczyca – skarbnik

Małgorzata Iwańska – sekretarz

Adam Kalbarczyk – członek zarządu

Daria Michalska – członek zarządu

Renata Piecuch – członek zarządu

➡️➡️ KOMISJA REWIZYJNA

Grzegorz Szymczak – przewodniczący

Maciej Konieczny 

Ryszard Zacharski 

 

✅ najważniejszym akcentem sobotniego przedpołudnia był panel dyskusyjny  “Jak przygotowujemy absolwentów do roli obywatela – jak uczyć i żyć w demokracji?”

Dyskusja odbyła się

w Centrum Dialogu Przełomy, w panelu wzięli udział:  

• Pani  Magdalena Kochan – Senator RP,

• Paweł Bartnik -były Wiceprezydent Szczecina i Kurator Oświaty,

• Krystyna Starczewska – była Prezeska KFON i współtwórczyni oświaty niezależnej, 

• Dorota Trynks – germanistka, trenerka efektywnego uczenia się, Stowarzyszenie Projekt Edukacja Szczecin oraz

• przedstawiciel Regionale Arbeitsstelle fur Bildung Integration Und Demokratie

Podczas dyskusji poruszano kwestie wychowania młodych ludzi do demokracji. Jednym z uczestników panelu też miał być Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, jednak inne obowiązki nie pozwoliły mu na osobiste pojawienie się wśród nas. Otrzymaliśmy za to list od Pana  Marszałka, w którym przekazuje słowa wsparcia dla działań KFON na rzecz wychowania dzieci i młodzieży do życia w społeczeństwie.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Organizatorkom konferencji – Małgorzacie Kurpiewskiej i Marzenie Kiedel – za piękne wspólne chwile.