07 maj 2018

Zaproszenie na spotkanie Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej

Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA), Kampania Przeciw Homofobii (KPH) i Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) serdecznie zapraszają do udziału w 16. ogólnopolskim spotkaniu Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej pt. „Łączymy siły”! (Więcej o Koalicji można przeczytać tutaj: http://tea.org.pl/pl/SiteContent?item=koalicja]

„Tym razem zaproszenie na spotkanie kierowane jest nie tylko do organizacji tworzących Koalicję, ale także do naszych sojuszników i sojuszniczek: nauczycielek i nauczycieli, organizacji zrzeszających rodziców, do uczniów i uczennic oraz do dziennikarek i dziennikarzy piszących nt. edukacji.

Chociaż obecna sytuacja społeczno-polityczna nie sprzyja działaniom na rzecz edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, to jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy w tak szerokim gronie, misja, cele i postulaty Koalicji zdobędą większy zasięg i uzyskają większe poparcie społeczne.

Naszą siłą, szczególnie dziś, jest współpraca, oddolne działanie i nagłaśnianie postulatów Koalicji. Chcemy, żeby dotarły do jak najszerszego grona osób, którym zależy na bezpieczeństwie uczniów i uczennic i na szkołach wolnych od dyskryminacji – szczególnie do rodziców, młodzieży, dziennikarek i dziennikarzy. Dlatego szczególnie serdecznie zachęcamy do udziału w majowym spotkaniu Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej”.

Spotkanie odbędzie się 12 maja 2018 r. (sobota) w godzinach 10.30 – 17.30, w Warszawie, w siedzibie Austriackiego Forum Kultury. Program obejmuje dwie części:

1. W pierwszej części spotkania omówione  zostaną postulaty dotyczące wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej do szkół. Uczestnicy zapoznają  się ze sobą.
2. Druga część spotkania będzie miała nietypową formę:  wszyscy uczestnicy wezmą udział w warsztatach metodą Loesje (czytaj: „Lusie”) i stworzą kreatywne, nośne hasła na bazie postulatów Koalicji.

Przykładowe hasła Loesje:

Kto Ty jesteś? Polak mały,  żółty,  czarny albo biały. 

Różnorodność. Dlaczego lubimy ją w supermarketach. Ale nie na ulicy. 

Nie pozwól szkole stanąć Ci na drodze do dobrego wykształcenia. 

Zgłoszenie udziału w spotkaniu przyjmowane są do 5 maja, za pomocą elektronicznego formularza dostępnego pod  linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1ev2Moa2jhBXqp_Gb6ck0yQrUgc8cNldO4gehXbsTu-o/edit