18 maj 2020

Edukacja wczesnoszkolna on-line. Przyjemna i skuteczna.

Zapraszamy na wtorkową, bezpłatną e- konferencję „Edukacja wczesnoszkolna on-line. Przyjemna i skuteczna”. Godz 11.30 – 15.45.

Jak podejść do nauczania zdalnego z dziećmi najmłodszymi? 

W jaki sposób się z nimi komunikować? 

Jak konstruować zadania? 

Jak skutecznie pokonać wyzwania, jakie stawia nauczanie wczesnoszkolne online?

Jak uczyć zdalnie prosto i skutecznie?

To czwarta edycja wydarzenia zorganizowanego pod szyldem www.zdalnelekcje.pl, którego ideą jest pomoc szkołom, nauczycielom i dyrektorom placówek w organizacji łatwej i skutecznej edukacji zdalnej. Tym razem poświęcona edukacji wczesnoszkolnej.

W e- konferencji będą uczestniczyć znakomici prelegenci: nauczyciele, wykładowcy, pedagodzy i superbelfrzy, którzy na co dzień zajmują się edukacją wczesnoszkolną oraz tematem e-learningu. Przedstawią praktyczne rozwiązania, udzielą licznych wskazówek, odpowiedzą na trudne pytania i udowodnią, że edukacja na odległość może być przyjemna i skuteczna.  W temat konferencji wprowadzi prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko.

Nauczanie na odległość to trudne wyzwanie, szczególnie w przypadku dzieci najmłodszych, które najdotkliwiej odczuwają brak bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami. Skuteczne przekazanie wiedzy, odpowiednie skonstruowanie poleceń i wykorzystanie technologii do utrzymania relacji ze swoimi uczniami to najważniejsze zadania każdego nauczyciela w tym trudnym czasie.

Pomocne w tym są bezpłatne interaktywne podręczniki z klasą https://elementarz.org/podreczniki-interaktywne/ oraz darmowa platforma Dzwonek. A także codzienna Szkoła domowa z podręcznikami z klasą  https://elementarz.org/category/aktualnosci/

Więcej informacji, program, lista prelegentów i rejestracja na stronie www.zdalnelekcje.pl